Руският гигант "Газпром" потвърди, че ще продължи да доставя газ за Европа през Украйна, но от Международната агенция по енергията предупредиха в месечния си доклад, че има опасност от "шок" за световното предлагане на петрол заради войната в Украйна и санкциите срещу Русия, съобщи Франс прес.
Русия е най-големият световен износител, с 8 милиона барела на ден суров петрол и рафинирани продукти.
Според организацията е възможно от април близо половината от руския петрол да не бъде на разположение, като този обем може да се увеличи, ако санкциите срещу Москва станат още по-строги.
От друга страна, Организацията на страните износителки на петрол и нейните съюзници, сред които е Русия, отказват да увеличат добива си, за да облекчат ценовия шок на пазара на горива.
Прочетете още
- 19:00 ПТП по български: удариха го, смачкаха го, КАТ му каза „оправяй се, пич"
- 15:00 От обещание за оригинално качество до разочарование: Фалшиви обувки в Modivo? ВИДЕО
- 17:00 Дъщеря сигнализира за затруднен достъп до концерт за своята майка с инвалидна количка
- 18:00 DW: Руснаци месеци живели тайно в Покровск, преди да ударят отвътре
