Цената на природния газ в Европа падна под 1 250 долара за 1 000 куб. м при откриването на търговията в понеделник, по данни на базираната в Лондон борса ICE.
Цената на априлските фючърси на хъба TTF в Нидерландия спадна до 1 245 долара за 1000 куб. м, или 110,25 евро за MWh (въз основа на текущия обменен курс евро/долар, цените на ICE са в евро за MWh).
Като цяло, от началото на търговията цената на газа е спаднала с повече от 15,5%. На 7 март цената на природния газ в Европа се повиши със 79%, като за първи път достигна почти 3 900 долара за 1 000 куб. м.
На фона нестабилната цена азербайджанският министър на енергетиката заяви, че Баку обсъжда с Анкара и Брюксел въпроса за доставката на големи количества газ за европейските държави, информира Нова. Баку разполага със запаси от 2,6 трилиона куб. метра газ, достатъчни за вътрешното потребление и за доставки за Европа за 100 години, каза министърът.
Прочетете още
- 11:14 Иво практикуваше брахмачаря, синът ми е патологичен лъжец
- 10:20 PIGEON express стартира с технологичен модел за ново поколение куриерски услуги
- 09:00 Мъж се притесни от купчина гуми, стоварени срещу дома му. Какво каза собственикът им? СНИМКИ
- 10:00 "Утре може да сте вие или най-скъпите ви хора": Шофьор избухна след рискова маневра