Девойките на ЖФК Пълдин триумфираха поредния си областен футболен турнир, организиран от БФС. Надпреварата се проведе в Рудозем и бе за момичета до 17 години.
Пловдивчанки бяха безмилостни и спечелиха изразително всеки от трите мача, които изиграха. Първо девойките на Ангел Славов надвиха Хасково със 7:0, последва двубой с Арда 1924 - 11:0, а в последната среща срещу домакина Ботев (Рудозем) пловдивчанки се наложиха с 10:1.
Нападателката Кристияна Димитрова се отчете с цели 16 гола, като 4 от тях паднаха след издивидуални пробиви и предолявайки цялата защита на съперника. Най-силно от състава на ЖФК Пълдин обаче се представи Мирослава Пейкова.
Предстои да се изиграе още един областен турнир в Кърджали, след което е и финалната четворка.
От ръководството на клуба съобщиха за медията ни, че набират девойки от 8 до 15 години, които да тренират на отлични условия и да бъдат част от една от най-добрите школи в страната.
Прочетете още
- 20:35 Въоръжен грабеж в София: Маскирани с пистолет нахлуха в магазин, полиция отцепи цял квартал
- 09:00 „Обичам хората, които мразят да губят"
- 14:00 Леден капан във Враца: Коледа под знака на гнева, кръвта по тротоарите и "празничния" кючек на БКС СНИМКИ+ВИДЕО
- 21:00 Известните българи, които станаха родители през 2025 г.