Отборът на Брайтън се класира за четвъртия кръг на ФА Къп, след като победи с 3:1 като гост Борнемут в един от двата мача с участие на тимове от Премиър лийг от предния кръг на надпреварата. “Чайките” откриха резултата в 31-ата минута с попадение на Антони Нокер след пас на Юрген Локадия. Само три минути по-късно Ив Бисума удвои след далечен удар, който се удари в гредата. В началото на втората част Марк Пю намали след пас на Андрю Сърман, но в средата на полувремето Флорин Андоне възстанови преднината на тима си от две попадение. Румънецът се разписа с глава след центриране от корнер.

Така Брайтън се класира за следващия кръг, докато Борнемут стана първият тим от Висшата лига, който напуска надпреварата. В понеделник със сигурност ще има още един елитен тим, който ще отпадне, тъй като един срещу друг се срещат Уулвърхамтън и Ливърпул.

БОРНЕМУТ - БРАЙТЪН 1:3
0:1 Нокер (31)
0:2 Бисума (34)