Милан победи с 3:1 при визитата си на силно представящия се тим на Аталанта в среща от 24-ия кръг на италианската Серия „А“ и се утвърди на четвъртата позиция във временното класиране.
Швейцарският халф Ремо Фройлер (33) даде аванс на бергамаските след пас на Иличич, но след това те се дръпнаха в защита и новото попълнение Кжищоф Пионтек (45+1) изравни за МИлан след подаване на Рикардо Родригес.
След почивката първо Хакан Чалханоглу (55) направи обрата пълен, а след това асистира на Пионтек (61), който с втория си гол сложи точка на спора. Домакините така и не намериха сили да отвърнат на удара до края на мача и допуснаха първа загуба след пет кръга без поражение – три победи и две равенства.
С 11-ата си победа за сезона Милан събра 42 точки и остава твърдо четвърти с 4 аванс пред Аталанта на петата позиция.
ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А" - СЕЗОН 2018/2019
Прочетете още
- 18:00 Преди 47 години към космоса излита първият български космонавт Георги Иванов
- 16:00 Перфектните великденски яйца: трик, с който ще ги белите за секунди
- 19:00 След загубата на Янка Рупкина: Дуетната й половинка Илиян Йорданов е хоспитализиран от мъка
- 15:00 Софиянец си "набра" от скъпия кашкавал, издирват го ВИДЕО