Милуол изхвърли Хъл Сити от Купата на Англия след изключително драматично развитие на срещата. “Тигрите” поведоха чрез Йон Торал в 52-ата минута, когато топката му бе подадена от Нуха Дико. Срещата бе обърната на 180 градуса от резервата Шейн Фъргюсън, който отбеляза от близко разстояние в 82-ата минута. Всичко бе решено само пет минути по-късно, когато Фъргюсън повтори същото упражнение отново с левия си крак. Този път той прати топката в мрежата от фаул от десния ъгъл на наказателното поле, който бе отсъден за нарушение на Ондрей Мажуч срещу Райън Леонард.

СТАТИСТИКА ОТ СРЕЩАТА ТУК

FULL-TIME: #Millwall 2-1 @HullCity

Take a bow, @shane_fergie! Two beautiful late strikes from the substitute secure The Lions' passage into the Fourth Round of the #EmiratesFACup.

Report and reaction to follow... pic.twitter.com/YtigK6Vdrx

— Millwall FC (@MillwallFC) January 6, 2019

По същото време изпадналият от професионалния футбол в Англия Барнет поднесе една от големите изненади и отстрани Шефилд Юнайтед след 0:1 като гост. Шакил Коултхърст се превърна в героя на своя тим, след като отбеляза победното попадение в 21-ата минута. По този начин Барнет се превърна и в единствения непрофесионален тим в четвъртия кръг на Купата на Англия през тази година.