Арсенал приема Манчестър Юнайтед в големия сблъсък от четвъртия кръг на турнира за Купата на Англия – ФА Къп. Бившата звезда на „топчиите“ Алексис Санчес се завръща на „Емиратс“ в Лондон срещу бившите си съотборници и вкара първия гол в мача.

Мениджърът на домакините Унай Емери е направил само три промени в състава си в сравнение с победата с 2:0 над Челси от миналия кръг на Висшата лига. На вратата е Петър Чех вместо Бернд Лено, а Ейнсли Мейтланд-Найлс заменя контузилия се Ектор Белерин отляво на защитата, докато в халфовата линия Матео Гендузи е отстъпил мястото си на Алекс Иуоби. Атаката водят Пиер-Емерик Обамеянг и Александре Лаказет.

В същото време мениджърът на "червените дяволи" Оле Гунар Солскяер дава почивка на титуляра Давид Де Хеа, като днес на вратата е пази Серхио Ромеро. Люк Шоу се завръща на левия бек, след като пропусна последния двубой на тима, а другите две промени са в атаката. Ромелу Лукаку и Алексис Санчес ще играят вместо Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал

Арсенал – Манчестър Юнайтед 0:2
0:1 Алексис Санчес (31), 0:2 Джеси Лингард (33)

Картина от мача - ТУК!

Арсенал: Чех - Мейтланд-Найлс, Косиелни, Сократис, Колашинац - Рамзи, Джака, Торейра, Иуоби, Обамеянг, Лаказет

Манчестър Юнайтед: Ромеро - Йънг, Байи, Линдельоф, Шоу - Ерера, Матич, Погба - Лингард, Лукаку Санчес