Пари Сен Жермен записа втори пореден мач без да победи в шампионата на Лига 1. Парижани завършиха наравно 1:1 при визитата си на Страсбург в мач от междинния 16-и кръг на френския шампионат. Наставникът на ПСЖ Томас Тухел даде почивка на голяма част от титулярите, като срщата пропуснаха Неймар, Тиаго Силва, Маркиньос и Анхел Ди Мария, а Килиан Мбапе и Дани Алвеш се появиха като резерви.

C'est terminé à Strasbourg, le @PSG_inside n'aura pu faire mieux qu'accrocher le match nul 1-1, grâce à un but sur penalty d'@ECavaniOfficial #RCSAPSG

#AllezParis pic.twitter.com/eyGNcYdBPD

— Paris Saint-Germain (@PSG_inside) December 5, 2018

Домакините откриха резултата малко преди почивката. Един далечен шут се отби в ръката на Тило Керер в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Кени Лала и не сбърка.

На почивката в игра се появи Мбапе и атаките на ПСЖ станаха по-опасни. Обсадата на вратата на домакините бе тотална, но изравнителното попадение дойде двайсетина минути преди края. Мбапе бе спънат в наказателното поле и се стигна до дузпа и в полза на гостите. Единсон Кавани бе точен и направи 1:1. След гола парижани продължиха да са далеч по-активният тим, но домакините се отбраняваха добре. В 95-ата минута домакините можеха да поднесат сензацията, но техен гол бе отменен правилно заради засада.

Choupo: 5,5

Verratti bien seul pour organiser le jeu face à un bloc si bas. Strasbourg n’a pas voulu joué au foot ce soir.

— Verratti Jr (@ShantaVerratti) December 5, 2018

Така ПСЖ допусна нова грешна стъпка, след като преди няколко дни не успя да победи Бордо и мачът приключи при 2:2. Въпреки това преднината на играчите на Томас Тухел на върха е толкова голяма, че никой не се съмнява, че тимът отново ще е шампион. ПСЖ води с 14 пред втория Лил. Страсбург от своя страна е на девета позиция с 22.