Отборите на Енисей и Ахмат завършиха наравно 1:1 в двубой от 16-ия кръг на руската Премиер лига. Българският защитник Петър Занев записа 90 минути за домакините от Енисей. Мачът се изигра при температура от минус 15 градуса.

Наш утепленный состав на матч #ЕнисейАхмат! pic.twitter.com/ENE17rzR2O

— ФК «Енисей» (@FCEnisey) December 1, 2018
Въпреки превеса на тима от Красноярск гостите от Грозни поведоха в резултата в 69-ата минута, когато Милад Мохамади центрира, никой не успя да играе с топката, което подлъга вратаря Давид Юрченко, и тя влезе в неговата мрежа. В 81-ата минута обаче домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Заурбек Плиев фаулира в наказателното поле Александър Зотов. Валерий Кичин се зае с изпълнението и го превърна в гол за крайното 1:1.

Въпреки спечелената точка, Енисей остава на последното 16-о място в класирането с едва 10. Ахмат е 10-и с 20 пункта.