Тимът на Новара изживя своя щастлив миг, класирайки се на ¼-финалите на турнира за Купата на Италия. Футболистите на домакините направиха страхотен двубой срещу Пиза, побеждавайки с 3:2. Двата третодивизионни клуба търсеха победата, с която да заличат негативното си представяне до момента в първенството. В последните 8 срещи отборът на Новара бе постигнал едва една победа. Тосканци пък бяха спечелили едва 5 точки в последните си шест срещи. Именно те поведоха в резултата с гол на Микеле Маркони в 16-ата минута.

— Pisa Sporting Club (@PisaSC) 5 декември 2018 г.
Последва обрат за домакините, като първо Диего Пералта в 22-ата минута, а след това и Давиде Бове бяха точни. В 72-ата минута Франческо Лизи отбеляза прекрасен гол с десния крак и възстанови равенството. В самия край на срещата, когато всички очакваха двубоят да влезе в продължения, Якопо Манкони получи добро подаване от Бианки и с още по-добър завършек подпечата билета на Новара към 1/4-финалите на турнира, където отборът ще пътува за Рим, за да се изправи срещу Лацио.

Si ferma il cammino del Pisa nella Coppa Italia. Il saluto finale della squadra ai tifosi nerazzurri presenti al "Piola" di Novara pic.twitter.com/OpzJoVQMNh