След като в средата на седмицата победи Манчестър Юнайтед в Шампионската лига, Валенсия се върна към посредствените си изяви в Примера дивисион, където има само три успеха от началото на сезона. Тази вечер "прилепите" направиха 1:1 като гост на Ейбар и са тимът, който трябва да е по-доволен от равенството.

Родриго Морено откри за Валенсия преди почивката, но Шарлиз изравни от дузпа за Ейбар. Домакините са на 13-о място в класирането с 20 точки, а "лос че" е на 14-а позиция с точка по-малко.

Гостите започнаха по-силно и в 29-ата минута излязоха напред в резултата. Датският национал Даниел Вас проби до аутлинията и центрира към далечната греда, където Родриго Морено засече топката в мрежата.
Ейбар стигна до изравнително попадение в 56-ата минута. Баският тим получи дузпа след намеса на системата ВАР и Шарлиз не сбърка. В края на двубоя домакините дори можеха да направят пълен обрат, но гредата спаси Нето след удар от фаул на Кике.