Хасковският окръжен съд наложи най-тежката мярка за неотклонение “задържане под стража” на Алекси Навенов Пашев и Айдън Иляз Байрям, които бяха хванати с близо 50 кг. хероин. Хасковлиите се изправиха пред съда по искане на прокуратурата.
Наркотикът бе открит от хасковските полицаи в гараж в ж.к. “Орфей”. Хероинът тежи 46 520 кг., а стойността му е 5 582 400 лева. Той е бил укрит в 10 топа плат, като в един топ е имало по 5 калъфки хероин.
В съдебната зала според защитниците на обвиняемите мярката за неотклонение е неоснователна и поискаха да им бъде наложена по-лека такава. Двамата имат деца и болни роднини, за които трябва да се грижат.
Алекси е обвинен като извършител, а Айдън като помагач. Пред разследващите Алекси се е признал за виновен.
Държавното обвинение обаче настоя за адекватна мярка, а именно най-тежката “задържане под стража”, защото двамата са обществено опасни и има вероятност да се укрият и извършат друго престъпление.
“За мен семейството е най-святото нещо.”, това заяви пред съда Алекси. И двамата поискаха да им бъде наложена по-лека мярка, но в крайна сметка магистратите решиха те да останат зад решетките.
Решението на съда подлежи на обжалване в 3-дневен срок пред пловдивския апелативен съд.
Прочетете още
- 15:36 Нови подробности по случая с Ивайло и Йордан, отвлекли младеж в София
- 20:25 Река преля и заля част от наш град! Изведени са хора СНИМКИ
- 18:50 Бивш председател на ДАНС: Има много съмнителни неща около дейността на групата в „Петрохан”
- 22:00 Изолиран остров предлага безплатен престой, но има едно условие