Решението на Върховния касационен съд (ВКС) не поражда никакви последици за и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов, защото има нарочно решение на Прокурорска колегия на Висшия съдебен съвет (ВСС), а то може да се отмени от Върховния административен съд (ВАС), не от ВКС. Това съобщиха за БТА от прокуратурата във връзка с решение на ВКС по-рано днес.
Актът на Наказателната колегия на ВКС обаче ощетява потърпевшите по наказателни дела, по които и.ф. главен прокурор е поискал възобновяване на делата. Решението на ВКС не ощетява Борислав Сарафов, а пострадалите по наказателни дела, вкл. решенията на и.ф. главен прокурор да премести разследването на гибелта на Сияна в София, както и поемането от Националното следствие на делото за катастрофата с АТВ-то в Слънчев бряг, посочиха още от прокуратурата.
Преди дни Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет (ВСС) потвърди решението си, с което Борислав Сарафов е определен за изпълняващ функциите (и.ф.) главен прокурор на Република България и не откри административно производство за определяне на нов и.ф. главен прокурор.
Прочетете още
- 15:44 Трима са пострадали при катастрофата между кола и камион край Пловдив
- 11:00 "Зор да вкарат шофьора в беля": Младежи се возят на гърба на автобус в София СНИМКИ
- 14:00 Бяла приказка в родопско село, намиращо се едва на час от Пловдив
- 12:00 "Заплашва да те наръга и убие, не спира да псува": Пиян вдигна накрак столичен квартал


1127g 21:10, 02.10.2025
Zzzzz