Предадоха на съд 36-годишния мъж, обвинен, че е нанесъл множество порезни рани на съпругата си с макетен нож. Според Софийската районна прокуратура жената е с четири телесни повреди.
Припомняме, че престъплението бе извършено на 4 ноември 2024 година в къща в София. Обвиняемият З.Т. нанесъл порезни наранявания по лицето и крайниците на жената. Вследствие на това тя вече трудно движи десните си ръка и крак заради засегнати мускули. Заради обилната кръвозагуба имало и опасност за живота ѝ.
Мъж ряза жестоко съпругата си с макетен нож
На жената са направени 58 хирургични шева. Деянието е извършено в условията на домашно насилие, по особено мъчителен за пострадалата начин и с особена жестокост. В хода на разследването са разпитани свидетели и са направени експертизи. В момента мъжът е задържан, като предстои започване на дело по случая.
Това не е първият подобен случай. Делото „Дебора” все още върви и дори наскоро процесът започна отначало, тъй като съдебният състав си направи отвод заради съмнение за предубеденост. Случаят доби гласност на 8 юли 2023г. Обвинен е Георги Георгиев, за когото се твърди, че е причинил многостепенна телесна повреда с макетен нож на 18-годишната тогава Дебора. Тя, както и защитата ѝ, поискаха максималното наказание - 10 години затвор.
Прочетете още
- 08:21 Феновете на Локо Пловдив изригнаха срещу Иван Демерджиев
- 11:50 Русинова за мелето в София: Резултатът е един умрял, по-скоро размазан СНИМКИ
- 14:00 Жена от Бургас алармира: „Изверги държат кучета заключени в автомобил"
- 12:59 Това ли е водачът, помел с Ламборгини две коли и пратил петима в болница? СНИМКИ