Десетки души се събраха днес в коридорите на Районен съд-Пловдив, за да изразят подкрепата си към Галя Танева и нейното дете, което е по-известно като малкия Буда, който три години нямаше ЕГН.
Магистратите решават днес дали да оставят Танева в Центъра за психично здраве, където в момента е настанена. Делото се гледа при закрити врата, а служебният защитник е бил освободен, защото има назначен упълномощен такъв.
Протестиращите искат детето да бъде върнато на майката и двамата да се върнат в дома си, информира TrafficNews.bg
Буда вече се казва Атанас, настаниха детето в приемно семейство
Междувременно се наложи намесата на охраната, тъй като протестиращите отказаха да напуснат сградата. Това се случи, след като съдия Елена Герцова излезе и ги помоли да напуснат, защото и пречат да работи. Те обаче отказаха, а в коридора на съда оттекнаха викове „свобода”.
Припомняме, че 3-годишното момченце, което вече получи името Атанас, е настанено временно в приемно семейство.
Галя Танева привлече вниманието, след като три години отказва да регистрира своето дете. Така то няма ЕГН и не може да се възползва от каквито и да е социални придобивки. Детето, кръстено Буда, е родено от нея у дома, без лекарска помощ. Оказа се, че това не е първото раждане в домашни условия на майката.
Очаквайте подробности!
Социалните взимат детенцето, което живееше без ЕГН в Пловдивско ВИДЕО
Прочетете още
- 11:00 Паркира до кофите, получи "глоба": Торба с боклук върху капака на лъскав джип във Варна
- 12:00 Непознат с добър жест - предупреди с бележка жена за балон на гумата. Какво е това?
- 09:00 Потрес в Димитровград: Мъж извършва непристойни действия край детска площадка
- 10:00 По-малко часове, по-щастливи служители: Има ли бъдеще четиридневната работна седмица?
Аn 21:56, 11.05.2023
Невъзпитан народ! Не знаят как да се държат в сградата на съда. Как точно помагате на жената с липсата на елементарно уважение?!!!