Окръжна прокуратура - Стара Загора наблюдава досъдебно производство за това, че на 03.07.2025 г. в град Казанлък, област Стара Загора, в цех вън фирма "Арсенал" е причинена смъртта на 46-годишен мъж, работник в предприятието, поради незнание или немарливо изпълнение на занятие или друга правно регламентирана дейност, представляваща източник на повишена опасност – престъпление по чл. 123 ал. 1 от Наказателния кодекс. Това съобщиха от Апелативната прокуратура в Пловдив.
Разследването се извършва от следовател от Окръжен следствен отдел към Окръжна прокуратура - Стара Загора.
Според първоначално събраните доказателства, на 3 юли 2025 г. около 17,30 часа е възникнала авария в производствен цех в завод 3 на "Арсенал" в Казанлък, при която от работеща центрофуга се е откъснал метален детайл, който е изхвърчал и ударил 46-годишен работник. На място са пристигнали медицински екипи, но мъжът е починал от нараняването.
По досъдебното производство са провеждат активни процесуално – следствени действия – разпити на свидетели, иззети са веществени доказателства, предстои да бъдат назначени експертизи, като днес ще бъде направен и втори допълнителен оглед.
Прочетете още
- 07:30 Пловдив посреща 15 септември с обновени училища и строежи на нови детски заведения ВИДЕО
- 11:00 Днес Сияна трябваше да духне 13 свещички… вместо това свещите ще горят на гроба ѝ
- 10:10 Откриха тялото на млада жена, издирват бившия ѝ
- 10:00 Самоковец засне змия в парка - опасна ли е или безобидна? СНИМКА