За нов случай с турски шофьор на граничния контролно-пропускателен пункт (ГКПП) "Лесово", който е опитал да пренесе контрабандно 10 бойни пистолета и 15 празни пълнителя за тях, съобщиха от Окръжната прокуратура в Ямбол.
Спрямо мъжа с инициали А. Ч. е поискан постоянен арест, съобщиха от държавното обвинение.
Престъплението е осъществено на 28 август. Огнестрелните оръжия са установени от митнически служители от отдел "Борба с наркотрафика" при проверка на товарен автомобил. Те са открити в сак с дрехи, укрит в ремарке с превозвана машина - бетон помпа. Шофьорът декларирал, че превозва машината от Турция за Германия.
Проверката е извършена в рамките на провежданата съвместна операция по противодействие на контрабандата, с участието на екипи от Агенция "Митници", Главна дирекция "Гранична полиция", Главна дирекция "Борба с организираната престъпност" и Национална агенция за приходите.
Други 10 контрабандни бойни пистолета с празни пълнители бяха открити от митническите служители на ГКПП "Лесово" само преди дни. Те са били укрити в раница в хладилник с хранителни продукти в шофьорската кабина на камион. Както писа БТА, шофьорът е с наложена постоянна мярка "задържане под стража".
Прочетете още
- 14:00 Как да си направим кална алея пред блока – пловдивчанин ни показа СНИМКИ
- 12:00 Ще се къпят в щастие: три зодии, които ще имат късмет до края на април
- 15:00 Баба къса теменужки в Морската градина, в Мрежата се разрази дискусия СНИМКИ
- 13:22 Зверско задръстване на изхода на Симитли по пътя за Кулата СНИМКИ