Шофьорът, предизвикал полицейската гонка в София, завършила с тежка катастрофа и пострадал, е бил 15-годишен.
"Колегите в района на село Владая забелязват лек автомобил, който не е спрял на пешеходна пътека, и едва не е ударил пешеходец", разказа пред Нова тв главен инспектор Тони Славеев от СДВР.
По думите му водачът не е спрял на звуков сигнал и полицейска палка и се е опитал да избяга, започвайки гонка с органите на реда.
"Водачът преминава на червено през над 10 големи кръстовища в столицата. Удря 12 автомобила, включително патрулка", допълни той.
Над 20 ударени коли, арест и пострадала след луда гонка с полицията в София!
Неправоспособният шофьор е задържан в столичното Трето РУ, като в кръвта му не са открити алкохол или наркотици.
Тепърва ще се изясняват причините за действията на водача-беглец.
Прочетете още
- 15:30 Страшна катастрофа в София, пристигнаха медици СНИМКИ
- 11:00 На косъм от ужас: минути преди атаката мъж си говорил с жената, намушкала четирима
- 15:00 Деца вилняха върху покрив, пострадаха слънчеви панели СНИМКИ
- 14:00 Зеле за 8 лв. в Рим: Кумчев показа „лукса" на Европа – малко, скъпо и… съмнително
БАЙ КУРТИ 20:03, 10.11.2021
Защо не пишете че е изгоряла върба . Но ако беше българин щеше да го изкарате че е по страшен и от Менгеле .Но идват избори и електората е по важен .