Седем души, сред които началникът на отдел „Миграция“ към областната дирекция на МВР в Разград, са задържани за престъпна схема с визи. Отдел „Вътрешна сигурност“ работи по разкриване на престъпна схема за посредничество при набиране на кандидати за получаване на виза тип D, даваща право на дългосрочно пребиваване в страната.
По думите на окръжния прокурор Тихомир Тодоров в схемата са участвали служителка в българското консулство в Истанбул, която е била с двойно гражданство, двама застрахователи, адвокат и две преводачки от Шумен. Братът на един от застрахователите се издирва.
Задържаха с подкуп висш служител на МВР*
„При претърсване са намерени около 60 незаконни боеприпаси, както и димна граната. Поне трима души ще бъдат изправени пред Окръжния съд за вземане на мярка „задържане под стража“, обясни окръжният прокурор на Разград Тихомир Тодоров
„Схемата е следната – турски граждани, които не са имали възможност и право да се сдобият с българско гражданство или визи са се свързали с въпросната гражданка с двойно гражданство. Тя е намирала истински административни адреси на територията на Разград и Шумен. Провеждала е разтвори със собствениците на адресите и ги посочвала на началника на група „Миграция”, обясни още Тодоров.
Обвинените може да получат затвор от 3 до 15 години.
Прочетете още
- 15:00 Свобода на мнение или вандализъм: Драсканица върху блок възмути жена СНИМКА
- 15:34 "Не ни оставяйте…" Прокуратурата огласи последните думи на загиналите от „Петрохан"
- 13:00 Сняг на парцали: Пампорово се събуди като от стара коледна картичка ВИДЕО
- 11:00 Слънцето „се събужда": учени предупреждават за риск от силни изригвания и магнитни бури