При полицейска операция, проведена днес от служители на Областната дирекция на МВР – София, са иззети 847 електронни устройства за пушене (вейпове), които са били без задължителния акцизен бандерол. Устройствата са открити в частен имот, намиращ се в село Гара Елин Пелин.
Според изискванията на закона, подобни продукти подлежат на акциз и трябва да имат обозначен бандерол, който да удостоверява, че са законно внесени или произведени и че е платен съответният данък. Липсата на такъв е сериозно нарушение и води до санкции.
По случая вече е започнало разследване, като действията се извършват под надзора на прокуратурата. Не се съобщава дали има задържани лица, нито повече подробности около собственика на имота или каква е била целта на съхраняваните устройства – дали са предназначени за търговия или друга дейност.
Работата по случая продължава.