Вилна зона Зора в Слънчев бряг – място за почивка, спокойствие и море… или поне така би трябвало да бъде. Вместо това, жителите се оказват във филм от нискобюджетна криминална поредица, където главните „герои“ са двама-трима самозвани апаши, решили, че могат да превърнат чуждите домове в личен склад за кражби.
Първо действие: „Грабим всичко, което можем“. Влизат, ровят, трошат, събират, мъкнат. Каквото не могат да носят – чупят. Каквото не могат да счупят – режат кабелите и го съсипват. Нищо ново за подобен „контингент“, но винаги същото – след тях остават само погром и смрад.
Второ действие: „Съвременни партизани срещу камерите“. Толкова са „хитри“, че дори спират тока, за да угаснат охранителните системи. Сценарий, достоен за награда „Златна малинка“ – ако поне веднъж им се беше получило. Само че, уви, камерата успява да улови кадър от физиономията на единия – гордия наследник на уличния „елит“. Видеото и снимката публикува във Facebook Десислава Петкова, която моли, ако някой разпознае вандала, да предостави информация.
Господа престъпници, с какво се гордеете? С това, че можете да изцапате стаите на хората, като „оставите следа“ и там, където никой не ви е викал? С това, че демонстрирате „майсторство“ в рязането на кабели? Или с това, че се мислите за сенки в нощта, а всъщност сте заснети посред бял ден, боси и по пижами, като евтин статист в риалити формат?
Вилна зона Зора заслужава спокойствие, не евтини престъпни драми. А на такива „герои“ от подлеза най-много им подхожда не сцената, а прожекторът в съдебната зала. Там, където вместо аплодисменти ще чуят трясъка на решетките.
Прочетете още
- 11:57 "Ако убият някого? Нечие дете?": Мерцедес лети с 300 км/ч по Околовръстното в София ВИДЕА
- 14:03 Фрапиращо! Пребиха мъж край Казанлък, откриха го в безпомощно състояние СНИМКА
- 21:00 Стара Загора в тревога: Издирва се 62-годишна жена, близките ѝ молят за помощ
- 15:00 Обявиха жълт код за бури в София, Пловдив и още 14 области