Криминалисти от Шесто районно управление на МВР – Пловдив разкриха за броени часове извършителите на домова кражба в квартал „Столипиново“, съобщиха от полицията.
Сигналът за престъплението е подаден във вторник сутрин. Според първоначалната информация, от частен имот са откраднати парична сума в левове и чужда валута, както и лични документи и регистрационен талон на автомобил. Крадците са проникнали в къщата през незатворен прозорец.
След извършен оглед на местопроизшествието, разследващите предприемат бързи действия по „горещи следи“, които ги отвеждат до двама заподозрени – 40-годишен криминално проявен и осъждан мъж, както и негов 24-годишен помощник. Двамата са задържани за срок от 24 часа.
По случая е образувано досъдебно производство, като събраните материали вече са предадени на прокуратурата. Работата по разследването продължава.
Прочетете още
- 14:45 Серия от свлачища! Затруднено е преминаването през Троян - Кърнаре, блокиран е път в Родопите СНИМКИ
- 15:26 Февруарска градушка удари България СНИМКА
- 15:44 Аквапланинг, порой и катастрофа: Пътен кошмар на АМ Тракия СНИМКИ
- 17:00 Започва „коридорът на затъмненията": 17 февруари ще обърне плановете на много хора