Семейство българи е арестувано в Гърция за измами с продажба на луксозни автомобили и селскостопанска техника.
От луксозни автомобили до трактори предлагала престъпната група на почти половин от реалната цена. Свързвали се с клиентите и искали предплата на част от сумата, а в някои случаи на цялата сума за желаното превозно средство.
Парите са превеждани по няколко банкови сметки на организаторите, сред които и българското семейство.
Полицията досега е разкрила над 42 случая на измамени клиенти. За да убедят клиентите, българите се представяли с чужди имена и за купувачи, като представяли фалшиви документи за закупени от тях коли.
След като някои от клиентите заподозряли измамата, се обърнали за помощ към полицията, като властите се представили за потенциални купувачи, за да разкрият цялата схема на измамата, предаде БНР. Престъпната група е действала в цяла Гърция. До сега по сметките са открити около 200 хиляди евро, но полицията продължава разследването и приканва да се свържат с властите и други жертви на тази измама.
Българите са арестувани в град Навплио на полуостров Пелопонес и са предадени на прокуратурата.
Прочетете още
- 14:00 Нов опасен щам на грип се разпространява светкавично, децата и възрастните са най-застрашени
- 18:00 Деца карат кросови мотори по центъра на Перник, полицията не може да ги хване ВИДЕО
- 13:00 Жителка на Стамболийски бие аларма: В града ни има педофил!
- 15:00 Варненката, извършила въоръжен грабеж, вече е на свобода - била болна СНИМКИ