Полицията в Добрич е задържала двама мъже, нападнали и намушкали с нож младеж на 19 години. Инцидентът е станал в ранните часове на 12 октомври в централната градска част. Пострадалият е настанен за лечение в болница във Варна със съмнения за перфорация на белия дроб.
Сигналът за престъплението е подаден в 7.00 ч. сутринта от Центъра за спешна помощ в Добрич. Полицията установява, че по-рано в близост до търговски обект в града е възникнал конфликт, вследствие на което нападателите пробождат жертвата.
След издирвателни действия органите на реда идентифицират нападателите и единият е задържан – мъж на 23 години, известен на МВР. Вторият мъж е обявен за общодържавно издирване и два дни по-късно също е задържан. Двамата са с постоянна мярка за неотклонение „задържане под стража“.
Пострадалото момче е футболист на ФК „Добруджа“. То е стабилизирано и без опасност за живота. Определенията на съда могат да бъдат обжалвани пред Окръжен съд – Добрич.
Прочетете още
- 16:00 Завързана, жадна и нахапана: Ужас в болница, не в нелегален хоспис СНИМКИ
- 14:00 "Социална грижа" с горчив край: Роднини обвиняват асистентка в злоупотреба с възрастна жена
- 15:00 "Много е разстроен": Изчезна пенсията на мъж, неговата внучка търси помощ
- 11:00 Мира Добрева избухна: И вие ще спрете да миришете на младост. Тогава?