Два леки автомобила изгоряха напълно при умишлен пожар в Бургас, а трети е засегнат.
Случаят е от малките часове на 2 февруари, неделя, когато във Второ районно управление в Бургас е получено съобщение за горящи автомобили, паркирани зад блок 76 в квартал "Славейков".
Пламъците тръгнали от лек автомобил с немска регистрация, ползван от 26-годишен бургазлия, като огънят се разпространил върху паркираните в съседство три коли с бургаска регистрация.
Два противопожарни автомобила и осем огнеборци веднага са изпратени на място и са потушили пожара, предаде bTV.
От иницидента изцяло са изгорели два автомобила, е трети е с обгаряне по предната броня, десния преден калник и дясната предна гума.
От полицията в Бургас съобщиха, че по първоначални данни се касае за извършен умишлен палеж на колата с немска регистрация.
Причините за инцидента, както и стойността на причинените имуществени щети, са в процес на уточняване. По случая е образувано досъдебно производство.
Снимката е илюстративна.
Прочетете още
- 17:00 Св. Влас в пламъци: Огън, паника и евакуация сред димната завеса ВИДЕО
- 14:00 Шофьорка, паркирала нагло на тротоар в Пазарджик, към пешеходка: Ще те блъсне някой!
- 13:00 Доброволка с приют твърди, че е заплашвана с убийство: Искат кръв, сама съм! ВИДЕО
- 15:32 Хеликоптер гаси пожара край Асеновград, разкриха какви са щетите ВИДЕО