В РУ-Ямбол е задържан 21-годишен чужденец, който с противозаконно отнет лек автомобил с поставени чужди регистрационни табели е превозвал мигранти.

Вчера в комплекс „Г. Бенковски“ към 15:30 часа младият мъж е опитал да избегне полицейска проверка, като не спрял на подадения сигнал за спиране, а в последствие се е ударил в служебен автомобил. Няма пострадали. В автомобила са установени петима чужденци, без документи за самоличност, трима от които деца.

Освен това е констатирано, че автомобилът е противозаконно отнет и с поставени регистрационни номера издадени на друго МПС. На местопроизшествието е извършен оглед. Децата чужденци са транспортирани и настанени в център на Държавна Агенция за Бежанците, а пълнолетните ще бъдат настанени в Специализиран дом за временно настаняване на чужденци.

Водачът е задържан за срок до 24 часа. Процесуално-следствените действия по случая продължават в рамките на образуваното досъдебно производство.