Криминално проявен непълнолетен младеж извършил дързък грабеж, при който пострадал възрастен мъж е установен и задържан в резултат на бързата реакция на полицаи от РУ-Пазарджик.
Снощи около 19.15ч. в РУ-Пазарджик се получил сигнал за нападнат възрастен мъж на кръстовище в покрайнините на областния град. По първоначални данни непознат съборил на земята 76-годишен пазарджиклия и отмъкнал чантата му. В нея пенсионерът имал само лични и медицински документи и очила.
В резултат на това възрастният мъж е с причинена фрактура на крака. Той бил транспортиран и настанен за лечение в МБАЛ-Пазарджик. За разплитане на случая незабавно бил сформиран екип от служители на сектор „Криминална полиция“ и дежурни автопатрули обслужващи района на града. Периметърът около извършеното престъпление бил блокиран. Не след дълго в резултат на предприетите издирвателни действия е заловен 16-годишен младеж от пазарджишкото село Юнаците. Той е с криминални прояви, познат е на полицията, а у него са открити откраднатите вещи и документи.
Извършителят е задържан в ареста на РУ-Пазарджик, а работата с него продължават разследващ полицай, криминалисти и инспектор „Детска педагогическа стая“. Образувано е досъдебно производство под надзора на прокуратурата.
Прочетете още
- 10:00 Скандална сцена в Пловдив: Майстор се съблякъл гол и наблюдавал жени и деца от прозорец
- 09:00 Дупка в Несебър привлече внимание със спонтанна "обезопасителна мярка" СНИМКИ
- 11:00 Напряко! Водач с БМВ изпревари отдясно и през отбивка ВИДЕО
- 08:01 Кондукторка от БДЖ спечели сърцата на пътниците с усмивка и човечност