33-годишен естонец и 29-годишна жена от Шумен са задържани за притежание на наркотици след спецоперация на служители от СДВР и Областните дирекции на МВР в Шумен и Русе.

Акцията е проведена на 28 януари, съобщиха от МВР.

Първоначално е задържана 29-годишната жена на територията на областния град, известна на органите на реда с регистрации за обсебване и за наркотици. В нея са намерени и иззети 32 грама дизайнерска дрога.

Малко по-късно униформените са задържали в София 33-годишен естонски гражданин, предоставил наркотиците на жената.

Мъжът е пребивавал у нас без адресна регистрация и е притежавал литовски паспорт. Той е известен на органите на МВР за разпространение на наркотици.

В жилище в столицата, обитавано от 33-годишния, са намерени и иззети кило и 230 грама високорисково наркотично вещество (дизайнерска дрога), голяма парична сума -  около 10 000 лв. в различни валути, 2 електронни везни и други вещи, имащи отношение към престъпната му дейност.

29-годишната жена е привлечена в качеството на обвиняема. 33-годишният естонец също е обвинен и му е наложена мярка за неотклонение "задържане под стража" за 72 часа, която е потвърдена за постоянна от Окръжния съд в Русе.