Криминалисти иззеха над 600 грама марихуана от имот в Стара Загора 40 хил. лв. са открити в жилището на 28-годишния старозагорец В края на февруари полицейски служители от Второ РУ в областния град извършили проверка на адрес в Стара Загора. 

В имота, обитаван от 28-годишен мъж, са намерени и иззети парични суми на обща стойност близо 40 хиляди лева и суха зелена тревиста маса. Назначена е експертиза на веществото. 

По-късно, резултатът от анализа на пробата от иззетата трева показал реакция на марихуана. Общото тегло на иззетата наркокултура е около 660 грама. Образувано е бързо производство по чл. 354а, ал.3, т.1 от НК под надзора на Районна прокуратура-Стара Загора. Мъжът е бил задържан за срок до 24 часа.