Жестоко убийство е извършено във Видинско. По думи на жители на Кула, жертвата на зверството е 20-годишният младеж - Мариян Пасков, което бе обявено за издирване. Момчето е било изчезнало на 2 март.

Младо момче е в неизвестност от дни

Мариян е бил намерен мъртъв, убит по особено жесток начин - първо е бил пребит, след това нарязан, запален и заровен, с цел престъплението да бъде прикрито, съобщи bulnews.

Според негови съграждани, Мариян е бил скромно, добро и трудолюбиво момче, отраснало без родители. Той е бил настанен в приемно семейство от ромски произход.

По информация на медията, момчето е било принудено да живее с хора, които са се държали по ужасен начин с него. Наскоро е завършил училището в населеното място. След като навършил пълнолетие, младежът е започнал да се справя сам в живота.
Местни жители споделят, че се е оплаквал неколкократно от тормоз, изнудване и заплахи, но от страх за живота си не е подавал жалба в полицията.

Приемните родители на изчезналото момче: Молехме го да остане при нас

В града се знае, че е бил убит от двама пияни мъже, единият, от които е с три деца, всички млади. Градът е малък и всички говорят, но няма гласност.

Трима са заподозрените до този момент. Образуването е досъдебно производство.

Жители на Кула апелират за търсене на справедливост и се надяват, че извършителят ще бъде задържан и наказан за зверското деяние.
Негови познати споделят, че това е рискът на децата, отгледани от приемни семейства. След навършването на пълнолетие, същите се оставят на произвола на съдбата и към тях вече няма тази грижа, подкрепа и превенция, която им е нужна. И се случва това, което за съжаление е изтърпяло едно момче на крехка възраст, което не е видяло нищо от живота, а вече го няма.

В Сърбия: Задържаха двама за убийството в Кула