Майката на загиналото в Русе 3-годишно дете е била установена от полицията близо 2 часа и половина след вчерашния инцидент, съобщиха от областната дирекция на МВР.
У нея е открит полиетиленов плик с кафяво прахообразно вещество с тегло от около 1.1 грама. Направеният впоследствие полеви наркотест е показал, че това е хероин.
От полицията уточниха, че детето е било само в жилището по време на пожара.
Трагедия! 3-годишно дете загина при взрив в апартамент
Работата по изясняване на причините за инцидента, довел до смъртта на 3-годишното момче, продължава под надзора на Окръжната прокуратура.
До 6 години затвор и до 10 000 лв. глоба грози 35-годишната майка за откритите в нея наркотици. От социалните служби отказаха да съобщят дали при тях са постъпвали сигнали за средата, в която живее детето, позовавайки се на Закона за закрила на детето, според който това може да се случи само със съгласието на родител.
Прочетете още
- 16:43 Катастрофа затруднява движението в София, пристигна линейка СНИМКИ
- 18:00 14-годишно момче и 15-годишно момиче задигнаха автомобил във Варненско СНИМКА
- 17:00 Радостна вест за младата жена, издирвана в Бургаско СНИМКА
- 19:00 Тревата расте, проблемът също – кой ще излезе от храстите пръв: дете или кърлеж?