Поредна гонка между нарушител и полиция в страната.
Пиян и дрогиран 16-годишен открадна джипа на собственик на транспортна фирма, научи Glasnews.bg. Последвала гонка с полицията и катастрофа, а извършителят бил заловен.
Престъплението било извършено в село Мусачево, което се намира в община Елин Пелин.
Преди да открадне "Нисан"-а непълнолетният се промъкнал в къщата на потърпевшия Т. В. Към 2:00 часа тази нощ, прибирайки се след посещение на сигнал в село Мусачево, автопатрул засякъл на пътя автомобила, който се движел в обратна посока без включени фарове.
Служителите на реда незабавно подали звуков и светлинен сигнал за спиране, на които водачът не се подчинил, продължавайки движението си към селото. Униформените веднага последвали нарушителя, който след около 1 км се блъснал с автомобила в мантинела и спрял със спукан картер.
Тестът с дрегер показал 1,2 промила алкохол, извършителят бил и под въздействието на амфетамин.
Младежът е задържан за срок до 24 часа.
Пред разследващите непълнолетният обяснил, че е „взел“ колата, за да се повози, като в нея са пътували за известно време и други двама от същото село.
За последните седмици това е поредната гонка между служители на реда и нарушители.
ВИДЕО показа опасната гонка между полиция и бус с мигранти
Микробус с мигранти катастрофира след гонка с полицията