Обвиняем за палеж на автомобили във Видин е с наложена мярка за неотклонение „задържане под стража“, съобщиха от прокуратурата.
Искането на мярката е на Районна прокуратура – Видин. Спрямо М.В. има досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 330, ал. 1 от НК.
Действията по разследването са започнали след постъпил сигнал за палеж на автомобили.
През нощта на 03.08.2021 г., на паркинги пред жилищни блокове в различни квартали на гр. Видин, били запалени два леки автомобила - марки „Мерцедес“ и „Хюндай“. Установено е, че повреденото имущество е собственост на физическо лице и е на значителна стойност.
В качеството на обвиняем за извършеното престъпление е бил привлечен 38-годишният М.В. Мъжът е с висока степен на обществена опасност. Той е криминално проявен и срещу него има образувани прокурорски преписки.
Понастоящем е извършен оглед на местопроизшествие, разпитани са свидетели, назначени са съдебнооценъчна и пожаротехническа експертизи.
Прочетете още
- 15:00 На косъм от инцидент: дете изскочи на асфалта, падна пред кола ВИДЕО
- 15:57 Разкриха как е облечен тийнейджърът, изчезнал от дни в София
- 17:55 Докато полицията го търси, той говори: прокурорският син с гръмко изявление ВИДЕО
- 18:29 Financial Times откри защо Тръмп внезапно напусна срещата на върха на Г-7