Радослав Н. от Бургас сътвори истинска пиянска комедия след абсурдна гонка и разпра с полицаи та от РУ-Созопол.
В сряда сутринта, по изгрев слънце, минути след 6 часа, в районното е подаден сигнал за видимо пиян младеж, който излиза от бар и възнамерява да седне зад волана на товарен бус Фолксваген "Кади".
Пристигналите на място униформени видели Радослав как се качва във въпросния автомобил и потегля в посока Бургас, съобщава "Флагман".
Полицаите тръгнали след 20-годишния младеж със сирени и включен звуков сигнал. Вместо да спре обаче Радослав натиснал газта и ускорил скоростта.
В пресечката за къмпинг "Градина" бургазлията направил ляв завой и се отклонил от пътното платно, като на около 40 метра от вътрешния път спрял в храстите. След като осъзнал, че е попаднал в безизходна ситуация, Радо опитал да излезе през левия прозорец на автомобила, за да се измъкне от униформените.
Бил толкова пиян, че започнал да отрича да е шофирал Фолксвагена, даже казал, че няма документи за самоличност. Радослав е бил тестван за употреба на алкохол, като устройството отчело 1,78 промила.
Бургазлията отказал да даде кръв за химичен анализ. Полицаите обаче щракнали белезниците на ръцете му и го отвели в ареста за срок до 24 часа. По случая е образувано бързо производство.