Жител на Тайшет беше задържан в района на Иркутск. Мъжът е обвинен в убийство на двама роднини на 13-годишно момиче, което незаконно е задържано от него в къщата. Жертвите на убиеца са 74-годишната баба на детето и нейният 48-годишен чичо.

Служителите на реда задържаха нападателя миналия петък. Известно е, че майката на съученичка на момичето се е свързала с полицията. Заложницата успяла да напише SMS на приятелката си и да поиска помощ.

„Обади се на полицията, нека майка ти те пусне. Костя ме държи и не ме пуска”, написала ученичката на приятелката си.
Пристигналите на местопроизшествието служители на реда открили труповете на мъртвите в подземието на плевнята и задържали престъпника.

По време на разпита той заявил, че е хванал чук ​​„без никаква причина“ и е започнал да удря жертвите по главата, предаде телевизионния канал „360“ .

Майката на 13-годишното момиче е лишена от родителски права. Бабата се занимавала с отглеждането на детето.

Видеото от разпита на нападателя се появи в интернет. Известно е, че той е син на един от местните жители и преди това е бил съден за особено тежки престъпления, включително убийство.

Известно е, че заподозреният за убийство е освободен условно.

Превод: GlasNews.bg