Специализираната операция на територията на Свети Влас е реализирана от служители на ГД „Борба с организираната престъпност" на 12 юли. В хода на действията, под наблюдението на Окръжна прокуратура – Бургас, са задържани трима души, организирани в престъпно сдружение за разпространение на наркотици, съобщиха от МВР.
При проведените действия по разследването са извършени лични обиски, огледи и претърсвания на автомобили и адреси. Намерени и иззети са: над 800 г марихуана; 13 г бяло прахообразно вещество, реагиращо на кокаин; банкноти в лева, евро и долари на стойност близо 40 000 лева; 9 мобилни телефона. Разпитани са свидетели.
С постановление на прокурор на задържаните е наложена мярка от 72 часа. Повдигнати са обвинения по чл. 321, ал. 6 от НК.
Действията на разследващите по случая продължават.
Прочетете още
- 11:00 Твърдят, че мъж е откраднал кутията за дарения на болно момиче в София СНИМКИ
- 14:00 Водач на тротинетка помете полицай в Плевен ВИДЕО
- 13:00 В Асеновградско броят пораженията: Коли смлени, градини унищожени СНИМКИ
- 12:00 Ще се качат на последния влак: три зодии, които скоро ще ги връхлети късмет