Задържаха трима служители на фирма за куриерски услуги за кражба на телефони от пратки на клиенти в София, съобщават от полицията.
На 24 ноември управителят на фирмата сигнализирал органите на реда за извършени кражби от техен обект.
В хода на разследването е установено, че служители на фирмата системно извършвали кражби на множество мобилни телефони от пратки на клиенти, като общата им стойност възлиза на над 17 000 лева.
Арестувани са трима мъже на 34, 35 и на 43 години. Двама от тях са служители на куриерската фирма, а третият е купувач на откраднатите вещите.
Част от мобилните устройства са намерени и иззети. Материалите, събрани по случая, са докладвани в прокуратурата.
На 34-годишния мъж е повдигнато обвинение и е задържан за срок до 72 часа. Другите двама са разпитани като свидетели и освободени.
Прочетете още
- 08:00 Срам! Тарикат се промъкна в двор, опита да отмъкне апетитни лакомства
- 20:00 Агресивен мъж вилнее из Асеновград! Ругае и посяга СНИМКИ
- 19:41 Няма открити предсмъртни писма край Околчица, вижте какво е имало в автомобила ковчег
- 21:00 Байдън починал през 2019 г.? ВИДЕО с президента, наместващ изплъзнала се маска, взриви нета