Под ръководството на Районна прокуратура – Видин се водят действия по разследване по образувано досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 209, ал. 1, вр. чл. 20, ал.2 от НК.
На 13.04.2025 г. жителка на видинското село Кутово била въведена в заблуждение за необходимостта от съдействие на полицията при провеждане операция за пресичане на телефонна измама. За „залавянето на извършителите“ тя трябвало да предаде пари и златни накити.
Същия ден жената предоставила 6 000 евро, златен пръстен и медальон с общо тегло 10 грама на непознат.
В резултат на проведеното разследване самоличността на извършителя е установена – 47-годишен от гр. Видин. Той действал в съучастие с неизвестно по делото лице с цел набавяне на имотна облага.
Той е привлечен в качеството на обвиняем и по искане на прокуратурата Районен съд – Видин взе мярка за неотклонение „задържане под стража“.
Прочетете още
- 18:02 PIGEON express - куриерска услуга на световно ниво: локъри 24/7, модерни обекти и доставка 7 дни в седмицата
- 19:00 Превърнаха асансьор за майки и инвалиди в кенеф СНИМКИ
- 18:00 Бездомен мъж и кучето му трогнаха пловдивчани. Ще му помогнем ли?
- 20:13 Бъдете нащрек! Маскирани мъже обикалят входове във Варна СНИМКИ