Управляващите от коалицията „Петков“ се готвят да изберат вътрешния министър Бойко Рашков за председател на Комисията за противодействие на корупцията и за отнемане на незаконно придобитото имущество (КПКОНПИ). Това заявиха източници от МВР и четворната коалиция, цитирани от „Труд“.
Правителството вече анонсира, че готви нов антикорупционен закон, който да раздели комисията на две и да й даде огромни правомощия.
Бойко Рашков стана министър на вътрешните работи по времето на двете служебни правителства на Румен Радев, а към настоящия момент заема същата длъжност в кабинета на Кирил Петков.
След като бившият главен прокурор Сотир Цацаров напусна комисията, тя се управлява временно от заместник-председателя Антон Славчев. Той за втори път оглавява временно комисията. Той беше начело на антикорупционния орган и през 2019 година след скандала с терасата на тогавашния председател Пламен Георгиев.
Прочетете още
- 20:52 СДВР задържа трима с фалшиви евробанкноти в София СНИМКИ+ВИДЕО
- 09:13 Звезда на НАСКАР, съпругата му и двете им деца са загиналите при самолетната катастрофа
- 08:00 Граждани се спасяват сами: Ето как възстановиха потрошена спирка СНИМКИ
- 11:25 „Съществуват нерешени въпроси между София и Скопие": „Съединени българи" с отворено писмо до премиера Росен Желязков