Обединената левица с нов опит за изход от парламентарната криза. Социалистите канят на среща представители на пет парламентарни групи - ПП-ДБ, Възраждане, Алианс за права и свободи, Има такъв народ и МЕЧ. Целта е да се потърси съгласие по основни приоритети за работа на Народното събрание и спрямо тези приоритети да бъде определен най-подходящия кандидат за председател.
„Всички ние разбираме, че излъчването на председател само по себе си не е изход от кризата. Математическото мнозинство за избор на пръв сред равни ще ни изкара от един блокаж и ще ни доведе до следващ. Без ясни приоритети, зад които е готово да застане това мнозинство, излъчило председател, няма как да се стигне до реална законодателна дейност, отваря се път за плаващи мнозинства и нелегитимно влияние върху депутати, което може да вкара страната ни в още по-тежка ситуация“, се казва в писмото, цитирано от dnes.bg.
Срещата ще се проведе на 26.11.2024 г., вторник, от 11 часа, в зала 134 на парламента. Началото ще бъде открито за медиите.
Прочетете още
- 16:00 Влакът София-Русе се превърна в пещ - кога ще умре някой, за да се вземат мерки?
- 21:14 Кадри, открити на 5800 м, разкриват мистерията около смъртта на алпинисти ВИДЕО
- 12:00 Вандализъм за спорта? Люлински хулиган остави следа и възмущение СНИМКА
- 17:00 Шофьор блъсна триколка с дете на пешеходна пътека в Шумен и дори не разбра