"Интересното е, че така както е гласуван бюджетът по пера – болнична, извънболнична и т.н. помощи, това, което вчера беше прието е именно през годината да не се правят прехвърляния на средства от едно перо в друго, за да може икономиите в една позиция да останат в нея. Много често в преходни години икономиите от извънболнична помощ отиваха за лекарствата", обясни тя.
Тя припомни, че с приемането на бюджета на НЗОК за следващата година се гласуват 500 млн. лв. повече пари за здравеопазване.
"Все пак, независимо от спектакъла от края на деня, се свърши полезна работа – беше приет бюджета за следващата година на НЗОК. Колкото и да се отричат нещата, трябва да кажем, че тази година има над 500 млн. лв. повече пари, които ще се разходват именно в сферата на здравеопазването. Опозицията може и да отрича. Каза се „Няма реформи”. Напротив, точно с бюджета на Касата за тази година има изменение в доста закони именно, за да се направят реформи и да се подобри системата на харчене на тези пари. Доколко тези реформи се отричат от опозицията – това е нормално. Тя отича всяка промяна. Вчера гласуваха „против” по абсолютно всеки текст", каза Стоянова.
Прочетете още
- 14:02 Задържаха мъжа, ударил с все сила куче в земята ВИДЕО
- 15:02 След ареста на шефа на 5-то РПУ: Задържаха и един от водещите наркобосове в столицата
- 13:00 Дете в София констатира: Дори полицаите не спазват правилата за паркиране
- 12:00 Огледалната дата 12.12 - началото на „късметлийска серия" за 5 зодии