Депутатите от новата парламентарна група „Величие” ще положат клетва в Народното събрание. Така 6 месеца след изборите и преизчисляване на резултатите в част от секциите, в парламента официално влиза девета партия.

ЦИК: "Величие" ще имат 10 депутати*Централната избирателна комисия обяви и имената на бъдещите депутати

"Величие" ще има 10 депутати, като се очаква председател на групата да е идеологът на формацията Ивелин Михайлов. Той вече заяви, че партията му ще е част от опозицията. След произнасянето на Конституционния съд се стигна до сериозно разместване в Народното събрание.

Депутати от почти всички групи напуснаха, а на тяхно място влязоха народни представители от други райони. А управляващото мнозинство остана на прага от 121. Така сега са под въпрос приемането на ключови законопроекти, сред тях приемането на бюджетът за 2025 година. 

Трифонов с първи коментар за решението на КС и влизането на Величие