Васил Стефанов от „Продължаваме промяната - Демократична България" (ПП-ДБ) влиза в парламента на мястото на Кирил Петков, се посочва в решение на Централната избирателна комисия (ЦИК). 

С писмо в ЦИК е получено решение на Народното събрание от 3 юли, с което са прекратени пълномощията на Кирил Петков като народен представител от Двадесет и трети изборен район – София, издигнат от листата на коалиция „Продължаваме промяната - Демократична България" в 51-ото Народно събрание.

По-рано днес Народното събрание прекрати пълномощията на Кирил Петков като народен представител. Оставката му беше приета от парламента със 197 гласа „за“, без "против" и с 8 гласа „въздържал се“ (от „Величие“).

Кирил Петков депозира оставката си в деловодството на парламента на 30 юни. Подавам си оставката като депутат от българския парламент, подавам я със спокойствие, че правя нещо правилно, написа тогава във Фейсбук Петков.

Кирил Петков депозира оставката си в НС

Миналата сряда на пресконференция в БТА Кирил Петков каза, че подава оставката си като съпредседател на "Продължаваме Промяната" и ще се откаже и от депутатското си място. Това се случи след твърдения за оказван натиск на районните кметове на столичните квартали „Люлин“ и „Младост“ за обществени поръчки.