Правителството и туристическият сектор стартират активен диалог за допълнително изсветляване на бизнеса.
Министерството на туризма съвместно с представители на бранша и Министерството на финансите ще изработят конкретни мерки, които да гарантират, че добросъвестните хотелиери и ресторантьори, които градят имиджа на България като туристическа дестинация, няма да страдат от нелоялна конкуренция поради порочни практики. След като се оформят предложенията, ще бъдат обсъдени и при постигнато съгласие ще се изготви споразумение между правителството и сектора.
Това беше договорено на днешната среща на министър-председателя акад. Николай Денков с представители на хотелиерския и ресторантьорския бизнес. В разговора участваха също министърът на туризма Зарица Динкова и министърът на финансите Асен Василев.
В хода на срещата от бранша споделиха редица проблеми, трупани с години, които им пречат да работят спокойно.
„Най-големият потенциал за подобряване е там, където са най-големите проблеми. Ако предложите решения, които са смислени, ще ги обсъдим и ще ги реализираме“, заяви премиерът акад. Денков.
Министър-председателят подчерта, че ефективни действия могат да бъдат реализирани много по-успешно с подкрепата на бранша.
Прочетете още
- 10:45 Ученици и учители се молят за 14-годишния Румен, пострадал тежко след падане с тротинетка СНИМКА
- 15:11 Човекът, който промени хода на астрономията: Кой е Николай Коперник
- 12:04 Прокуратурата разследва смъртта на момиченцето, издъхнало в София
- 13:00 Зодиите, които ще получат голяма изненада през май