104-ото правителство на България положи клетва в парламента. Церемонията започна в 11:00 часа. Председателят на НС Рая Назарян свика извънредно заседание, а полагането на клетва от служебното правителство е единствената точка в дневния ред.
По-рано тази сутрин президентът подписа указите за назначаване на служебен кабинет и насрочване на избори за НС.
Димитър Главчев представи структура и състав на кабинет вчера и получи одобрението на държавния глава, който само преди седмица отказа да приеме предложеното от Горица Грънчарова правителство, заради участието в него на Калин Стоянов като вътрешен министър.
Атанас Илков е номиниран за министър на вътрешните работи. До момента той заемаше поста директор на Главна дирекция “Национална полиция” в МВР (ГДНП).
Освен тази смяна в правителството има още две нови лица. Първото е на досегашния заместник-външен министър Иван Кондов, който оглавява външното министерство.
Третата смяна е на транспортния министър Георги Гвоздейков. Тя бе мотивирана от Главчев с поредицата от инциденти през последните седмици в БДЖ. Служебният премиер се спря на Красимира Стоянова.
Прочетете още
- 13:00 Кола се качи върху тротоар и отнесе табела в София, шеги заваляха във Facebook
- 18:00 Шуменската пантера с хит в нейна чест. Сюжетът от сафари прерасна в чалга химн ВИДЕО
- 12:47 Тежка катастрофа край Долни Богров: Кола се обърна по таван в нива
- 17:00 Светъл пример от Перник: Млади хора почистиха площадка и околоблоково пространство