Депутатите отново не успяха да изберат председател на Народното събрание. Никой от кандидатите не събра достатъчно гласове и вотът се отложи за сряда. „Изглежда, че отиваме на осми поред избори. Дори чувам, че вече се изчислява кога могат да са те”. Това прогнозира социологът от „Тренд” Евелина Славкова.
Тя припомни, че още след изборите през октомври е заявила, че от избора на председател на НС ще проличи ще имаме ли редовно правителство. „На него обаче се гледа повече като на бъдещ служебен премиер, отколкото като на председател на парламента”, посочи Славкова.
Преди заседанието в петък ГЕРБ-СДС обяви, че оттегля кандидата си за поста – Рая Назарян. „Все още стои възможността за създаване на редовен кабинет. Тя не е заличена изцяло”, подчерта социологът в ефира на Нова.
В призивите на някои политически формации да оставят настрана избора на пръв сред равни и да се съсредоточат върху конституиране на парламентарните групи, за да бъдат връчени мандатите от президента, Славкова видя тяхната „абсолютна немощ”. „Конституцията не трябва да бъде смачквана по този начин”, категорична е тя.
Прочетете още
- 19:00 ПТП по български: удариха го, смачкаха го, КАТ му каза „оправяй се, пич"
- 15:00 От обещание за оригинално качество до разочарование: Фалшиви обувки в Modivo? ВИДЕО
- 17:00 Дъщеря сигнализира за затруднен достъп до концерт за своята майка с инвалидна количка
- 18:00 DW: Руснаци месеци живели тайно в Покровск, преди да ударят отвътре
1125g 20:43, 29.11.2024
Do pon zem sfeta 4sletobet