Очаква се до сряда президентът Румен Радев да издаде указ за разпускането на парламента и да насрочи датата за извънредните избори. Дни преди разпускането на 47-ия парламент се разширява списъкът с имената, които ще застанат начело на министерствата.
Затвърждава се мястото на министър-председател да заеме Гълъб Донев. Той е добре познат и признат експерт в социалната сфера.
Атанас Пеканов вероятно ще е вицепремиер по европейски фондове. Той беше вицепремиер в служебния кабинет на Стефан Янев.
За Министерството на вътрешните работи се спрягат 2 имена - тези на Иван Демерджиев или на Венцислав Катинов.
Външен министър може да е посланикът ни в Лондон Марин Райков или служебният министър на външните работи в правителството на Стефан Янев Светлан Стоев.
Димитър Данчев до него Даниела Везиева са спряганите имена да оглавят икономиката. А с едно от най-тежките ведомства в този момент - това на енергетиката, вероятно ще се борят Николай Павлов или Андрей Живков.
Министър на правосъдието вероятно ще бъде Крум Зарков. В отбраната първи ще е полк. Димитър Стоянов.
Христо Алексиев, който вече е бил служебен министър може да поеме транспорта. Иван Шишков е спряганото име за министър на регионалното развитие, пише България он Еър.
Друго познато лице от кабинет на Радев е - Асен Личев, който може да оглави Министерството на околната среда и водите. Също като колегата си и Стела Балтова ще се върне за няколко месеца на поста министър на туризма. Весела Лечева пък е обсъжданото име за спортното ведомство.
Прочетете още
- 17:16 Вижте ВСИЧКИ 20 точки от мирния план за войната в Украйна, подготвен и от САЩ ИНФОГРАФИКА
- 16:58 Кола се обърна по таван в Карлово, СНИМКИ показват тежкото произшествие*
- 16:00 Шофьорка, паркирала на инвалидно място, откри колата си помляна ВИДЕО
- 15:00 Пожарната с важни съвети за безопасността по време на светлите празници