Централната избирателна комисия установи нарушение на Изборния кодекс, извършено от лидера на "Продължаваме промяната" Кирил Петков днес. Това е изказване на Петков пред медиите, след като е упражнил правото си на глас. В него той казва числата, с които е гласувал в двата вида избори, което ЦИК смята, че е призив за подкрепа, което не е разрешено в изборния ден. Това заяви зам.-председателят и говорител на ЦИК Росица Матева на брифинг.
"Призовавам всички водещи политици да се въздържат да споделят вота си, тъй като това е нарушение", добави другият зам.-председател и говорител на ЦИК Цветозар Томов.
Въз основа на решението ще бъде съставен акт за установяване на нарушението и след това ще бъде издадено и наказателно постановление, в което ще стане ясен и размерът на санкцията за Петков.
Самият Кирил Петков попитан дали знае, че думите му могат да се приемат за агитация, отговори: "Не смятам, че това е предизборна агитация, защото аз казах за кого съм гласувал, но не призовах никого да гласува за същия човек".
Ми 21:57, 14.11.2021
Той с офшорките му дреме за вас и вашите терзания. Новият Бареков в син костюм. Да сме живи и здрави а тези Из.а.ници пак ще лапат пари от народа. Айде честито на всички.