За шести пореден път председателят на Парламентарната група на ГЕРБ и заместник-председател на партията Цветан Цветанов взе участие в Молитвената закуска с президента на САЩ. В събитието на президента Доналд Тръмп участие взеха и председателят на ДПС Мустафа Карадайъ, депутатите Пламен Нунев (ГЕРБ) и Жельо Бойчев (БСП), зам.-министърът на спорта Ваня Колева, както и зам.-кметът на София Тодор Чобанов.
В своята реч пред участниците в 67-та Молитвена закуска, на която присъстваха световни лидери от над 140 държави, президентът Тръмп призова за световен мир, за религиозна и етническа толерантност. Президентът подчерта факта, че всички човешки същества се раждат еднакви и равни, че човешкият живот има еднаква стойност. Всички страни и народи по света трябва да утвърждават религиозните ценности, защото по този начин се защитава свободата и достойнството на отделната личност.
В своята реч президентът на САЩ заяви още, че всички значими достижения в американската история - от независимостта, през забраната на робството, разрешаването на жените да гласуват и борбите за равни граждански права - всички тези велики моменти от американската история, са извършвани от силно вярващи хора, които са се водили в своите действия от най-искрени и чисти подбуди. Именно в тази връзка не бива да се допуска преследване по линия на религиозните свободи, което за съжаление все още се случва в някои части на света. Друго голямо съвременно зло е трафикът на хора, срещу който трябва да се води безкомпромисна битка.
По-късно в рамките на общата програма българската делегация проведе срещи с регионални лидери от Югоизточна Европа, както и с конгресмени от САЩ.
Прочетете още
- 13:00 Кола се качи върху тротоар и отнесе табела в София, шеги заваляха във Facebook
- 12:00 Астролог посочи три зодии, чийто живот ще се промени на 180 градуса до края на юни
- 11:07 Скандал при горяща нива край Димитровград: Мъж се скара на журналист, поиска телефона му СНИМКИ+ВИДЕО
- 10:00 Зловеща експлозия в Иран е заснета на ВИДЕО, започна масова евакуация