По всяка тема, която е гореща за страната, експертизата в това Народно събрание е голяма. Проблемът е, че не можем да споделим отговорността и това е нашият най-голям дефицит. Това заяви депутатът от ГЕРБ и бивш председател на парламента Росен Желязков.

"Има толкова много его в пленарната зала, че сигурно няма специализирана техника, която да може да го придвижи напред или да го задържи нанякъде", коментира той.

Желязков отново потвърди, че ГЕРБ няма да подкрепи третия мандат.

"Вторият мандат, както разбираме, приключва в понеделник. Политическият носител на третия мандат е длъжен да опита да го направи. Ние няма да го подкрепим. Но ако се случи правителство, ще работим по важните теми. Но без нашата подкрепа и без нашето участие", каза той.

По думите му с предлагането на кабинет на малцинството ГЕРБ са били готови да понесат политическата отговорност, но България да има стабилно управление. Народното събрание работи тогава, когато има редовен кабинет.

"Нямаме идеологически различия с "Продължаваме Промяната" - "Демократична България". Различието е личностно и по отношение на стигматизирането, а не по отношение на пътя напред", каза Желязков в ефира на БНТ и допълни, че нямат пречка да не работят заедно, ако елиминират това, че не се харесват.

"Сега отиваме към седми парламентарни избори, с още по-ниска легитимност. И единственото ми очакване е да водим една сравнително позитивна кампания не как да не се случи, а как да се случи управлението. И това да бъде поводът да започнем да говорим за принципи, цели, за програми, за политики, а не да говорим за негативите на един или друг лидер на политическа сила. Това е залогът нещо да се случи, без да се страхуваме, че ако вървим към споделено управление, това ще ерозира доверието. Доверието се ерозира от неуправление", заяви Росен Желязков.

Депутатът от ГЕРБ и бивш председател на парламента коментира и обстановка в страната заради пожарите от последните дни.

"Винаги пред лицето на бедствието българите се обединяват и могат да направят чудеса. Но има един също голям недостатък – той не е само в държавата, той е във всички нас. Това е, че когато няма беда, ние гледаме прекалено оптимистично, сякаш нищо не може да ни засегне", заяви той.